Čínsky múr, rukavice, čiapka a ploskačka


Čínsky múr, rukavice, čiapka a ploskačka

Prezerám si tieto - pravdepodobne nové webové stránky a napadlo mi podeliť sa s návštevníkmi stránky o mojich zážitkoch z návštevy Čínskeho múru. Je to ešte stále aktuálna téma, lebo mnohí nadšenci určite Čínu navštívili za veľmi teplého počasia. Môj zážitok je opačný, lebo som Čínsky múr navštívil v decembri a všade naokolo bolo - 10 stupňov Celzia.

Z hotela som odchádzal ako hrdina, ktorý čiapku a rukavice nenosí..... ale pozor, v duchu som blahorečil všetkým pouličným predavačom, ktorí predávali pred vstupom na Čínsky múr rukavice, čiapky a šále. Môžete to vidieť aj na jednom z obrázkov.  Kamarát mal so sebou ploskačku s domácou pálenkou, bolo to fajn, ale nie na dlho. Takto vybavení sme sa vybrali na túru po múre za neutíchajúcej asistencie mrázu a silného vetra od púšte Gobi.

Nepredpokladali sme, že túra na Čínsky múr je ozajsnou turistickou túrou. Totiž, múr bol v nami navštívenom úseku veľmi strmý a my sme sa uspokojili, že sme prišli do prvého stanovišťa. A to nás ešte čakala strmá cesta nadol - tiež nič príjemné. Ale môžem povedať - bol som na Čínskom múre. Uznávam, že za lepšieho počasia by sme boli s kamarátom inak naladení na prehliadku tejto monumentálnej stavby. Za nepriazne počasia sme si uvedomili, akí sme pohodlní v porovnaní s úsilím zástupov staviteľov tohto diela!!!